حامد بنائی چهارشنبه 14 فروردین 1387 02:04 ق.ظ نظرات ()
سلام به همه دوستان گل خودم امیدارم كه خوب باشید و هیچ كسالتی نداشته باشید از اینكه به ایـــــــــــــرانی سلام اومدید از شما متشكرم 

بخوانیم تا بدانیم و بدانند كه یكتای جهانیم


استاد من افتخارمی كنم كه شاگرد شما هستم آخرین شاگردی كه در قید حیات است.
نه اشتباه می كنى.من باید به توافتخاركنم و می کنم.
چرا؟
زمانی که تو در کشورت ، بوعلی سینا را داشتی ، مردم من یک زندگی بدوی داشتند

« گفتگوی آلبرت انیشتین و پروفسور حسابی »

ایرانی ها و افتخاراتشان به امروز و دیروز برنمی كردد تاریخ را ورق بزنید با صبرآن چه درمی یابید ساده است و بسیط ایرانیان آن زمان كه بوذرجمهر « بزرگمهر» تنها با شاهوار دات نتشنیدن نحوه حركت كردن مهره هاى شطرنج توانست یكی از سران ارشد سپاه روم را شكست دهد و مانع از تسخیر ایران شود معناى افتخار را بیشتردرك كردند شاید افتخارآفرینی هاى ایرانیان به قبل تر ازآن هم برسد كه دست ما كوتاه است و خرما برنخیل .
ایرانی¬هاى افتخارآفرین اكر چه¬ به هدفى بزرگ نایل شده اند اما هرگز خود را غیرایرانى نمی¬دانند و¬حس ناسیونالیستى خود را حفظ
كرده اند .دوازده دسامبر 1920 روزى است كه دنیا یكی ازبزرگترین مخترعین قرن را شناخت مخترعی كه برنده جایزه معتبر جهانی انیشتین شد.آن هم به خاطر اختراع گاز لیزر اختراعی كه تمام اخبار روز دنیارابه خود اختصاص داد.یک ایرانی كه سال 1919میلادى به قصد تحصیل راهی سرزمین « یانكی ها » شد وتحصیلاتش را دردانشگاه بزرك MIT در زمینه فیزیک دنبال كرد. وى یازده سال بعد بزرگترین كاشف دنیا شد و در مراسم اهدا جوایز حاضر نشد ملیتی غیر از ایران را براى خودش برگزیند بزرگترین دلیل موفقیت او پشتكار است.او در پاسخ به خبرنگارى كه پرسید ¬چرا یك ایرانى به این جایزه مهم دست یافته است می گوید: هیچ قومى جز ایرانی¬نمی¬توانست این حس پشتكارى را درمن تقویت كند اوحالا یكی از تجارموفق امریكاست و بار علمی خود را به رخ تمام غیر ایرانیان جهان می كشد. او كسی نیست جز پروفسور على جوان .

ازفیزیک ودرس وكتاب وهندسه فاصله بگیرید و به دنیاى« نت ها» بیایید .قدیمى ترین و تجریدی ترین هنر  دنیا یعنى موسیقى درباره اش مى گویند بزرگترین و كارآمدترین رهبریا «كانداکتور» اركستر دنیاست .گرچه نام هنریش « الكساندرا » است اما دوستدارانش همیشه او را على صدا مى زنند « علی رهبرى ». استاد « مهتا» بزرگ ترین « تِنُر» دنیا درباره اش كفت : او تنها كسى است كه مى توانید روى توانایى هایش بدون شناخت حساب كنید اركستر خود را به او بدهید تا شما را به سر منزل مقصود هدایت كند. او و آثارش براى ایرانى ها غریبه نیستند. یك باردیكر تیتراژ پایانى سریال« دلیران تنگستان» را به یاد آورید : موسیقى : احمد پژمان - على رهبرىشاهوار دات نت
على رهبرى بلافاصله پس ازاین كار راهى دیار فرنگ شد. او پس از تحصیل در دانشگاه هاى معتبر موسیقى حالا ساكن بلژیك است و رهبر اركستر ملى این كشور ضمن آن كه رادیوى بلژیك نیز سایه مدیریت او را بر سردارد هنرنمای اهالى موسیقى به این جا ختم نمى شود دو ، ر ، مى ، فا نام فامیلش با « ف » شروع مى شود. پسرعمویش درایران است . یكى از سه نفرى است كه در ایران دكتراى موسیقى دارد.استاد دانشگاه موسیقى تهران هم هست .این بار صحبت ازدكترشاهین فرهت نیست كه اگر باشد راهى به خطا نرفته ایم .
پروفسور هرمز فرهت استاد دانشگاه موسیقى در امریكا و رهبر اركستر سمفونیك دوبلین پایتخت ایرلند جنوبى« هرمزفرهت» نه به واسطه سفارش هاى دیگران به جاى رسید و نه به خاطر عدم درایت وكفایت كه اتفاقا عاملى است براى رشد در کشورهای جهان سوم دكتر شاهین فرهت درباره پسرعموى خود مى گوید : « من 6 ماهه دوم سال را در دانشگاه موسیقى سوئد تدریس مى كنم .هرمز بعضی مواقع هنگام تعطیلات كریسمس به دیدنم مى آید . باوركنید اودر عالم موسیقی یكانه اى است بى نظیر»

از عالم صدا خارج شوید.به دنیایى بیایید كه به واسطه اش جهان امروزى را دهكده جهانى مى نامند «دنیاى اینترنت »
وقتى با دوستانش یكی از قدرتمندترین موتورهاى جست و جو دردنیا را راه اندازى كرد كمتركسی باورش شد كه او یک ایرانی است اما این واقعیت داشت آن قدر قدرتمند و معتبر است كه با سفر چند روزه اش به ایران Google فارسی هم مى شود امید كردستانی این نام براى اینترنت بازهاى حرفه اى شناخته شده است .

شاهوار دات نت

كردستانى كه تحصیل كرده ی امریكاست معاون ارشد این موتور جست و جوى قوى است و حالا مدیر بخش بازاریابى Google. كردستانى در مصاحبه اى كه با بخش فارس زبان بى بى سی داشت عنوان كرد كه دوست دارد تمام دنیا بدانند كه اویک ایرانى سرافراز است او با دوستان خود به فكر راه اندازى این موتور جست و جو افتادند و حالا ضمن آن كه یك جوان متمول ایرانى است ، شهرت Google را مرهون زحمات و تلاش هاى شبانه روزى او مى دانند.

اسم این سایت را بارها دیده وشنیده اید. اگر اهل کتاب و مطالعه باشید كه قطعاً با آن آشنا هستید.یكى از گران ترین ومعتبرترین سایت هاى فروش کتاب كه در سایربخش ها هم اعتبارى دو چندان كسب كرده است« eBay » آن را Search كنید و نگاهى به محتویات درون آن بیندازید کتاب ، پوستر ، سی دی ، فیلم و ... آن هم با قیمتى گزاف، این ها هیچ كدام مهم نیست .كسی كه راس هرم این سایت ایستاده كسى نیست جز«پیر امیدیار» یكى ایرانى خوش ذوق كه گفته مى شود نامش درفهرمت پنجاه ثروتمند اول دنیا قرار دارد.

شاهوار دات نت

همان فهرستى كه رومن آبراموویچ بیلیونر معروف روس وصاحب باشكاه چلسى انكلستان در آن رتبه چهل و نهم را دارد ، پیر امیدیار در آخرین گفت و گوى خود با شبكه سى ان ان گفت اگرچه یك ایرانى هستم ولى بدانید روزى ثروتمند ترین مرد روى كره زمین مى شوم.

برای خواندن بقیش به ادامه مطلب بروید
در ضمن این مقاله برگرفته از سایت خوب شاهوار .نت می باشد

فوتبال،این وررش پرطرفدار اما نه اشتباه نكنید. ما فوتبالیستى نداریم كه مرد سال فوتبال جهان شده باشد یا جزو گران ترین هاى دنیا باشد. سال گذشته تیم فوتبال پیكان تهران به سر مربى گرى بیژن ذوالفقارنسب راهى اردوى منچستر انكلستان شد. این تیم در دو بازى دوستانه با منچسترسیتى شركت كرد. وقتى از كوین كیگان پرسیدند از فوتبال ایران چه شناختى دارد گفت : فوتبال ایران را نمى شناسم . فقط اسم سرمربى آن مرا یاد ادوكلن ها و لباس هاى مورد علاقه ام
مى اندازد، یعنى بیژن، صحبت از بیژن پاکزاد است .اوكه درسال 1978 بزرگترین موسسه تولید عطر جهان را در بورلى هیلز امریكا كه یكى ازگران ترین نقاط دنیاست ، بر پا كرد و ازآن روز به بعد او را خاص ترین ایرانىِ عرصه¬ی تجارت لباس و عطر در جهان مى دانند. همین قدر درباره اش بدانید كه لباس هاى تونى بلر فقط ازفروشگاه هاى او تهیه مى شود.

شاهوار دات نت

تعجبى هم ندارد، اكر مى گویند بیش از 50درصد سازمان فضاى امریكا NASA از آن ایرانى هاست باور كنید.

اگر رییس بزرگترین تیم جراحى مغز و اعصاب دنیا بیمارستان كرانكل نیویورک دكتر شهرام قاجاریه است باوركنید.

Yahoo با خواندن این اسم به یاد چت كردن و ای میل فرستادن مى افتیم اما منظور ما نه چت كردن است ونه میل زدن این سایت قوىكه موتور جست وجوى قدرتمندى هم هست یک مدیر فنی ایرانی ، جوان و پر انرژی دارد ، ،فرزاد ناظم حقوق ماهیانه این مدیر جوان ؟ او ماهانه یكصد هزار دلار دستمزد مى گیرد تا حمایت هاى خود را از Yahoo دریغ نكند. جالب است بدانید شرکت بزرگ لیندوز حاضر است اورا با مبلغى دوبرابر استخدام كند.. نامش را به خاطر مى سپاریم

شاهوار دات نت

می گویند در امریكا یا هر جاى دنیا اگر كسی دچار سانحه یا سوختگی شود كه به جراحى پلاستیک نیازداشته باشد یكی از گزینه هاى خوب ، قطعاً اوست پروفسور « حمید مسیحا» این پزشک حاذق براى مشتریان ایرانى خود تخفیف ویژه اى قایل است و جالب آن كه یكی ازتفریح هاى این دكتر ایرانى مشهور، مجسمه سازی است مسیحا عادت دارد قبل ازهر عمل جراحى صورت مریض خود را با دقت نقاشی كند تا اگر در آینده تمایلى داشت ، مجسمه ی آن را بسازد .

منابع :

مجله موفقیت

www.bozorganeiran.com

www.schoolnet.ir
www.shahvar.net